نـورپـــردازی

        خدمـات شــرکت نورپــردازی آر جـی ئــی       

نورپردازی نما

نورپردازی فضای داخلی

نورپردازی محوطه

معرفی آر جی ئی | RGE

       تاریخچــه شرکــت نورپـــردازی آر جی ئی     


 

نورپردازی حرفه ای شرکت آر جی ای برترین شرکت طراحی معماری نورپردازی نما ایران. شرکت RGE  سال 1997 میلادی ( 1374 شمسی ) در کشور امارات متحده عربی ( دبی ) با موضوع فعالیت طراحی و اجرای نورپردازی تاسیس گردید. با توجه به روند رو به رشد صنعت ساختمان سازی این کشور و سایر کشورهای مجاور آن ، RGE به سرعت فعالیت حرفه ای نورپردازی ساختمان را گسترش داد به طوری که طراحی و اجرای نورپردازی بیش از 950 پروژه نورپردازی ساختمان ، نورپردازی محوطه فضای باز و نورپردازی فضای داخلی ساختمان در ایران طی مدت 10 سال و 270 پروژه نورپردازی نما ساختمان در کشور های خاورمیانه  ( امارات ، بحرین ، عربستان صعودی ، کویت ، عمان عراق و سودان ) شرکت RGE را به گسترده ترین شبکه نورپردازی خاورمیانه مبدل نموده است.

نورپردازی مجتمع تجاری ارگ تجریش

طراح نور(نورپرداز): حسن بهادری

آرشیتکت : علیرضا شرافتی

 

امروزه مجتمع‌های بزرگ تجاری و مراکز خرید روز‌به‌روز در حال افزایش است. این قضیه در شهر بزرگی مانند تهران به‌عنوان پایتخت کشور بیش از پیش نمود پیدا می‌کند. ارگ تجریش یکی از این مجتمع‌های عظیم است که به دلیل نمای زیبا و جذابی که دارد، به تفرجگاهی برای عموم تبدیل شده است.

نورپردازی مجتمع تجاری ارگ تجریش یکی از عواملی است که زیبایی نمای این پاساژ را دوچندان می‌کند. امکاناتی از قبیل رستوران، کارواش، آمفی تئاتر، سینما کافی شاپ و 3000 متر روف گاردن نیز آن را به یکی از جذابیت‌های تفریحی و گردشگری تبدیل کرده است.

شایان ذکر است که این مجتمع مجموعه ای از بهترین برندهای معتبر داخلی و خارجی است.

حال اگر در زمینه معماری و نورپردازی این بنای زیبا، خواهان اطلاعات بیشتری هستید، با ما در ادامه همراه باشید.

 

 

 

 

معماری مجتمع تجاری ارگ تجریش

مجتمع ارگ تجریش یکی از بزرگ‌ترین مراکز خریدی است که در شمال تهران قرار دارد و در یکی از پررفت‌وآ‌مدترین میدان‌های شهر تهران در خیابان سعدآباد واقع شده است.

فرم معماری و نورپردازی این مرکز خرید بر تحکیم روابط مجموعه با مردم و تبدیل آن به یک فضای بی‌واسطه شهری مهر تاییدی می‌زند.

 نمای مدرن و زیبای چنین مجتمع عظیمی به‌قدری چشم‌نواز است که در هر سوی میدان که باشید، به‌وضوح قابل مشاهده است.

در ابتدا تصمیم بر این بود که پارکینگ طبقاتی ایجاد شود اما کلنگ مجتمع تجاری ارگ تجریش زده شد و مساحتی بالغ بر 75000 مترمربع برای ساخت چنین پروژه عظیمی تخصیص یافت.

این مرکز خرید در ده طبقه ساخته شد که پنج طبقه از آن به پارکینگ اختصاص دارد و پنج طبقه دیگر منحصر به کسب‌و‌کارهای تجاری است. در طبقات مختلف تجاری ارگ تجریش بسیاری از برندهای سرشناس ازجمله پوشاک، لوازم آرایشی بهداشتی، لوازم خانگی، اکسسوری‌ها، طلا و جواهر و غیره را می‌توانید بیابید.

کاربرد هنر و ظرافت در نورپردازی مجتمع تجاری ارگ تجریش

محوطه اطراف مجتمع تجاری مزبور به گونه‌ای است که سرشار از صداهای اضافی و گوشخراش است؛ بنابراین فرم نورپردازی نما و معماری این نوع از پروژه با چنین سبکی، باید طوری طرح‌ریزی می‌شد که همه را به آرامش دعوت کند.

به دلیل تابش غیرمستقیم منابع نوری، تمامی تصاویر ایجاد‌شده فاقد لبه‌های تیز بوده و با فرم معماری هارمونی داشته و هماهنگ هستند.

آر جی ئی سناریوها پرشماری را برای نورپردازی مجتمع تجاری ارگ تجریش طراحی کرده است که به فراخور شب‌های خاص، روی مجتمع نمایش داده می‌شود.

از سوی دیگر سیستم کنترلر مرکزی توسط نرم‌افزار خاص خود، طوری تعبیه شده است که می‌تواند فرم‌های تصادفی زیبایی را ایجاد کند و روی پوسته بیرونی نما مناظر شگفت‌انگیزی از نور نمایش دهد.

گروه معماری بر خلق ترکیبی نرم و به‌دور از جزئیات تصویری که با ماهیت پوسته، همگن باشد، اصرار زیادی داشت.

از آنجایی‌که نما دارای دو پوسته گسسته Twin Skin با فاصله 80 سانتی‌متر از هم است، بهترین شرایط را برای نورپردازی غیرمستقیم (Indirect Lighting) به وجود آورده است. یکی از دلایل انتخاب این روش، نمایش فرم‌های گرافیکی بود.

25000  سلول گرافیکی توسط غلاف‌های آلومینیومی روی سطح داخلی فریم‌های عمودی پوسته بیرونی نصب شده و پوسته داخلی را پوشش تصویری می‌دهد.

این پروژه از معدود پروژه‌های Media Facade در جهان است که به‌صورت تابش غیرمستقیم عمل می‌کند. 

از ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد این پروژه قابلیت اینتراکتیو آن است؛ به‌طوری‌که در برخی از شب‌های خاص به درخواست کارفرما، با اضافه کردن یک دوربین لیزری ویژه در محوطه ورودی، مردم می‌توانند با قرار گرفتن در یک مکان خاص تنها با حرکت دست خود با نما ارتباط تعاملی (‌اینتراکتیو‌) برقرار کنند.

 

این پروژه در سال 2015 از سوی برگزار‌کننده هیئت داوران (Light Middle East Awards) کاندید بهترین نورپردازی خاورمیانه در بخش خارجی ساختمان (Exterior) شد.

همچنین در سال 2018 رتبه نخست مسابقات نورپردازی آسیا (Asia Excellent Awards) را به خود اختصاص داد.

 

 

 

 

 سخن آخر

نمای تجاری ارگ به‌عنوان یک نماد شهری در میدان تجریش از اهمیت بسزایی برخوردار است. در معماری چنین بنای عظیمی از حداکثر توان معماران بنام کشور استفاده شده است.

در این بین آنچه بیش از پیش بر جلوه‌های بصری نمای مجتمع تجاری تجریش افزوده است، نورپردازی خاص و منحصر‌به‌‌فرد آن است.

 تصاویر شگفت‌انگیز و چشم‌نواز این بنا آفریده ذهن خلاق طراحی زبده با ایده‌هایی بکر است که در دنیای بیرون مطابق با همان طرح، واقعیت عینی به خود می‌گیرد.

شرکت نورپردازی آر جی ئی که در کارنامه کاری خود معتبرترین پروژه‌های نورپردازی را به ثبت رسانده‌، مانند همیشه در نورپردازی مجتمع تجاری ارگ تجریش نیز خوش درخشیده است.   

 

  

برخی پروژه های نورپردازی نما

آر جـی ئــی برترین شرکت نورپردازی در ایران و خاورمیانه

  • Start Publishing Date
نورپردازی نما هتل اسپیناس پالاس

 طراح نور (نورپرداز) : حسن بهادری

آرشیتکت: گروه هتل های اسپیناس  

 

با روند روبه‌رشد شهرنشینی، فضاهای عمومی نیز تحت تاثیر مدرنیزم دچار تغییراتی ...

طراح نور (نورپرداز) : حسن بهادری 

آرشیتکت: 

{gallery}Project/exterior/opal{/gallery}

طراح نور (نورپرداز) : حسن بهادری

آرشیتکت:

{gallery}Project/exterior/atlas{/gallery}

طراح نور (نورپرداز) : حسن بهادری

آرشیتکت:مهراز فراهانی 

با ورود به دنیای فناوری و گسترش تکنولوژی همه جوامع به مرور زمان از قالب سنتی فاصله گرفته و ...

Load More