نـورپـــردازی

        خدمـات شــرکت نورپــردازی آر جـی ئــی       

نورپردازی نما

نورپردازی فضای داخلی

نورپردازی محوطه

معرفی آر جی ئی | RGE

       تاریخچــه شرکــت نورپـــردازی آر جی ئی     


 

نورپردازی حرفه ای شرکت آر جی ای برترین شرکت طراحی معماری نورپردازی نما ایران. شرکت RGE  سال 1997 میلادی ( 1374 شمسی ) در کشور امارات متحده عربی ( دبی ) با موضوع فعالیت طراحی و اجرای نورپردازی تاسیس گردید. با توجه به روند رو به رشد صنعت ساختمان سازی این کشور و سایر کشورهای مجاور آن ، RGE به سرعت فعالیت حرفه ای نورپردازی ساختمان را گسترش داد به طوری که طراحی و اجرای نورپردازی بیش از 950 پروژه نورپردازی ساختمان ، نورپردازی محوطه فضای باز و نورپردازی فضای داخلی ساختمان در ایران طی مدت 10 سال و 270 پروژه نورپردازی نما ساختمان در کشور های خاورمیانه  ( امارات ، بحرین ، عربستان صعودی ، کویت ، عمان عراق و سودان ) شرکت RGE را به گسترده ترین شبکه نورپردازی خاورمیانه مبدل نموده است.

نورپردازی مجتمع پلاتین سنتر

طراح نور (نورپرداز) : حسن بهادری

 

 

همزمان با افزایش جمعیت و گسترده شدن زندگی مدرن شهری، بر عظمت شهرهای بزرگ نیز افزوده شده است. مجتمع‌های تجاری بزرگ و مراکز خرید نیز به‌عنوان یکی از بخش‌هایی مطرح است که بافت مدرن شهری را پررنگ می‌کند.

در ایران نیز طراحی و معماری زیبای این مراکز خرید، بازدید‌کنندگان و گردشگران زیادی را به سوی خود جذب می‌کند. یکی از نمونه‌هایی که معماری خاص و نورپردازی زیبا و منحصر‌به‌فرد آن توجه هر رهگذری را به‌خصوص هنگام شب جلب می‌کند، مرکز خرید پلاتین سنتر است.

طراحی خاص نورپردازی مجتمع تجاری پلاتین سنتر نشان از ذهنی هنرپرور و خلاق دارد که توانسته است با پیاده‌کردن ایده‌های ناب طرحی خارق‌العاده بیافریند.‌

اگر می‌خواهید با معماری و نورپردازی این مرکز باشکوه آشنا شوید، در این گفتار ما را همراهی کنید.

 

 

 

معماری مجتمع پلاتین سنتر

مرکز خرید پلاتین سنتر واقع در شهرک غرب در سال 1397 افتتاح و به بهره‌برداری رسید. این مجتمع متشکل از سقف کروی‌شکل و آبی‌رنگی است که جلوه بی‌نظیری به این بنای باشکوه بخشیده و نمای کاملا مدرنی را در سطح منطقه ایجاد کرده است.

 این مجموعه گسترده در متراژی بالغ بر 10500 متر زمین بنا شد و دارای 14 طبقه است. هشت طبقه از آن با کاربری تجاری است که  302 واحد تجاری در آن جای گرفته است. بقیه طبقات نیز به پارکینگ اختصاص دارد که معضل جای پارک را برای مشتریان حل می‌کند.

این مجموعه ترکیب به‌هم‌پیوسته‌ای از کره‌ای ناقص است که بافت کاملا مدرنی را ایجاد کرده است. دو شکاف عمده در فرم کروی پروژه، ورودی‌های مجموعه را متمایز می‌کند.

سقف کروی‌شکل و آبی‌رنگ این مجتمع طوری طراحی شده است که با استفاده از حالت‌های خاموش و روشن چشم‌انداز بسیار زیبایی ایجاد می‌کند. همچنین با تاکید خاصی که بر فرم بنا و رنگ‌ها شده، به درخشندگی هرچه بیشتر آن کمک می‌کند، چشم ناظران و عابران پیاده را به خود معطوف می‌دارد و حس نرمی و لطافت به مخاطب القا می‌شود. در‌عین‌حال این نوع طراحی گویای استقامت و یکپارچگی پروژه است.

در متریال سقف بنا از رنگ‌های آبی ‌استفاده شده که در نورپردازی پلاتین سنتر با تاکید بر فرم بنا و رنگ‌ها به درخشنده‌تر شدن و بیشتر دیده‌شدن آن منجر شده است.

 

 

 

 نقش خلاقیت و نوآوری در نورپردازی مجتمع تجاری پلاتین سنتر

 نورپردازی به‌عنوان خالقی مبتکر بر بوم‌رنگ شب، نقش‌های زیبایی می‌آفریند و به نما و بنای بیرونی هر ساختمان، رنگ و لعابی تازه می‌بخشد. به عبارت‌ دیگر نورپردازی در شب همانند تن‌پوشی است که به محتوای درون خود شخصیت می‌بخشد. در نورپردازی مجتمع پلاتین سنتر چنین اصولی به‌درستی رعایت شده است.

نمای گنبدی‌شکل مجتمع پلاتین و رنگ پوسته آن، ایده تبلور و به‌هم‌پیوستگی زندگی و مرگ را در قالب این پوسته به نمایش گذاشته است.

کانسپت نورپردازی نمای بیرونی پلاتین سنتر برگرفته از فلسفه زندگی و مرگ است. نورهای آبی در ابتدا خلق می‌شوند، شدت‌شان افزایش می‌یابد (رشد می‌کنند) و به میزان حداکثری می‌رسند (‌اوج بلوغ)، سپس شدت‌شان کاهش یافته و در انتها خاموش می‌شوند (می‌میرند).

درواقع این نورها نماد «من فانی» هستند‌. از دیگر سوی نورهای نارنجی که در دل نور آبی قرار دارد، تلالو داشته و همواره روشن است.

نارنجی نماد زندگی است و این نور نمایشگر من جاوید هر موجود زنده است.

 

کلام آخر

امروزه مراکز خرید و مجتمع‌های تجاری بزرگ که دارای بنای بسیار باشکوهی هستند، بیش از ساختمان‌های دیگر از نورپردازی بهره می‌برند. یکی از مسائلی که در طراحی نورپردازی نمای ساختمانها مطرح است، این است که شاخص‌جلوه‌دادن یک ویژگی خاص، باعث برانگیختن مشتری می‌شود. مراکز تجاری با رعایت سبک خاصی از نورپردازی، به فضای شهر ‌حال و هوایی متفاوت و مدرن بخشیده‌اند.

مقدار نور در مجتمع پلاتین سنتر که دارای فضایی محصور و سرپوشیده است، به صورتی تنظیم شده است که محیطی جذاب و زیبا برای مشتریان فراهم آورد. به‌این‌ترتیب شرکت RGE در نوع نورپردازی مجتمع تجاری پلاتین سنتر با در‌نظر‌گرفتن این نکته و پیاده کردن ایده‌هایی بکر و خلاق، خاص‌بودن و متفاوت‌بودن را به مخاطبان القا می‌کند.

 

 

 

 

برخی پروژه های نورپردازی نما

آر جـی ئــی برترین شرکت نورپردازی در ایران و خاورمیانه

  • Start Publishing Date
نورپردازی نما هتل اسپیناس پالاس

 طراح نور (نورپرداز) : حسن بهادری

آرشیتکت: گروه هتل های اسپیناس  

 

با روند روبه‌رشد شهرنشینی، فضاهای عمومی نیز تحت تاثیر مدرنیزم دچار تغییراتی ...

طراح نور (نورپرداز) : حسن بهادری 

آرشیتکت: 

{gallery}Project/exterior/opal{/gallery}

طراح نور (نورپرداز) : حسن بهادری

آرشیتکت:

{gallery}Project/exterior/atlas{/gallery}

طراح نور (نورپرداز) : حسن بهادری

آرشیتکت:مهراز فراهانی 

با ورود به دنیای فناوری و گسترش تکنولوژی همه جوامع به مرور زمان از قالب سنتی فاصله گرفته و ...

Load More